úterý 19. dubna 2016

JEDNOROŽCI

Jak jsem slibovala v minulém článku o trapasech, tento týden by měl vyjít nový článek a to o tom, proč je tento blog pojmenovaný po jednorožcích. Když jsem nad tímto článkem přemýšlela, napadlo mě, že bych moha napsat něco víc o jednorožcích, ne jen o tomto blogu. Takže tohle by bylo pro shrnutí vše a předem říkám, že v jednorožce nevěřím, ale jen je mám ráda. Tak jdeme na to. :)

Proč je tento blog pojmenovaný po jednorožcích?

- Jak už jsem říkala, jednorožce mám ráda, no přímo je miluji. Už dlouho jsem si chtěla založit blog, ale vůbec jsem netušila jaké by měl mít jméno. Napadalo mě jen samé: Terka220, Tess_90, jen_pro_holky.terka, atd... Jednou jsem ale projížděla YouTube a narazila jsem na Lady Ziku. Je to úžasná UTuberka a taky je závislá na jednorožcích. Shlédla jsem její jedno video a zbytek dne jsem nedělala nic jiného, než se dívala na Lady Ziku, nebo jsem myslela na jednorožce. Asi o dva týdny později mě napadlo založit si blog se jménem Jednorožec. No a co dodat, než že jsem od té doby psala články na Jednorozecblog.blogspot.com . :3


Něco o jednorožcích

- Na jednorožce sice nevěřím, ale občas si ráda přečtu pár řádků o nich. Já sama na to samozřejmě nevěřím, ale baví mě to číst a doufám, že vás to bude taky aspoň trochu bavit. Ráda bych se tedy s vámi podělila o to co čtu, tak tady to máte:

Slovo "jednorožec" pochází ze dvou slov "jeden" a "roh".
Jednorožec je dnes již vyhynulí druh.
Ve s tředověku se vyskytoval téměř kdekoli v Číně, Tybetu, Japonsku, Indii, Evropě na Středním východě.
Číňané jednorožce popsali jako velkého jelena se hřívou, jedním rohem vyčnívajícím s čela s bílou a je zřídla černou barvou.
Julius Ceasar také popsal jednorožce jako velkého jelena s jedním rohem, ale také byl ve středověku líčen jako velká koza s jedním rohem a koňským ocasem, ale v dnešní době je jednorožec známí jako hrdý, nádherný kůň s rovným spirálovitě stočeným rohem, který je pod kůží spojen s lekou(vyrůstá z kosti), barva tohoto rohu bývá bílá a jen zřídka černá.
Roh jednorožce dělá toto zvíře tak tajuplné a mystické, že i s tohoto důvodu je dnes tak vzácné.
Ve středověku se věřilo, že jednorožcův roh hojivé účinky, rohy byli ale také ceněny jakonádoba na pití.

Jednorožci
Prý je to mýtický tvor - nádherný bílý kůň s rohem na čele. Je symblolem magie, mírnosti, čisté síly; dle svatého Ambrože dokonce samotnéko Krista. Podle pověsti může být chycen a zkrocen pouze pannou čistého srdce. Jde o mystické zvíře, které má spojitost s bílou magií. Podle biblické legendy byl jednorožec za svou pýchu vyhnán z Noemovy archy a tak odsouzen k vyhynutí. Ovšem mnoho čarodějů z Francie i Číny píše o svých setkáních s tímto krásným zvířetem. Jako první to byl řecký lékař v roce 400 př. n. l. Roh jednorožce se prý také používal k čištění vody a odhalování jedů a měl prý velmi silné léčivé účinky. Všechny legendy se shodují ještě v jednom bodě - jednorožec nikdy nezabíjí. Krev prý byla mírně našedlá a na slunci se leskla do stříbrna. Vyskytovat se měli v lesnatých oblastech severní Evropy a jejich mláďata se rodila se zlatou srstí. Teprve v dospělosti se jim změnila na bílou barvu. Protože měl jednorožec velmi hbité nohy, vyhýbal se styku s lidmi. Nastává otázka, zda jednorožci opravdu existovali nebo jed jen o krásné mýty. Kdyby ale neexistoval, proč by byl vyobrazen s archandělem Gabrielem? Proč by zůstaly záznamy o tom, že jeho roh byl kouzelný a byl součástí některých lektvarů? Nebyl snad právě pro tyto vlastnosti svého rohu vyhuben, jak se tomu stalo už u mnoha jiných zvířat, která zaplatila životen za kouzelnou moc, která jim byla připisována?

Já vím, je to menší blbůstka, ale když vás něco baví, jděte si za svým, stejně jako já ve čtení článků s jednorožcemi :D. Doufám že se vám to líbilo, mějte se hezky a zase za týden, tak ahojte!! :)






Žádné komentáře:

Okomentovat